Hercule Poirot

Hercule Poirot - Temný cypřiš (film)

29. června 2014 v 18:00 | Anchor
Jak na mě právě vyskočilo na serialzone.cz, jedná se o 2. díl 9. série, v originále nazvaný jako Sad Cypress. Jsem na sebe moc hrdá, že jsem i zjistila, v kterém že roce se má děj odehrávat - v r. 1937, má to totiž napsané ta mrtvá teta hlavní postavy na rakvi, což jde vidět, když jí musí exhumovat (= vyzvednout z hrobu) - né, vůbec jsem vás už u prvního článku nechtěla odradit :D


Hned na úvod se ocitáme u soudu, kde se rozhoduje o vině hlavní hrdinky Elinor Carlisleové, sedí tam i náš drahý belgický detektiv, zdá se tedy, že je případ už vyřešen. Tu však do procítěného monologu žalobce máme tu čest slyšet myšlenky domnělé vražedkyně, které končí tím, že "to přitom začalo tak nevinně..."

Á šup, ložnice s touto dámou a jejím snoubencem Roddy Winterem nás vítá. Nebojte se, nejde o nic nechutného, můžete se dívat. Za nějakou dobu plkání se Elinor vytasí s podivným dopisem, který dostala. Píše se v něm o tom, že komusi bílému nevinnému její teta Laura Welmanová odkáže v závěti svůj dům a že potom zemře. Což naši hrdinku mírně znepokojí, protože tu budovu asi měla ráda, trávila tam s přítomným přítelem své dětství a asi si na něj i brousila do budoucna zuby. Takže by tam ráda jela a zatrhla tipec případné konkurenci, jenže je jí blbé zajet navštívit svou tetu jen kvůli materiální záležitosti. Její drahý ji samozřejmě uklidní a vymyslí nějaké další důvody pro cestu, takže je už v příštím záběru můžeme vidět nasedat do auta.
 
 

Reklama